Strona Dla Rodzin Zastępczych
Strona GłównaRegulaminWymianaDownloadForum
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj

Strona
.::Portal::.
Regulamin
Wymiana
Biorytm
.::Coś dla dzieci::.
Puzzle 1
Puzzle 2
Puzzle 3
Puzzle 4
Puzzle 5

Żaba

Ostatnie Artykuły
tytuł „Przyjac...
Sąd wie lepiej, co d...
Rodziny podwyższoneg...
Dzieci na przetargu
Zapaść w rodzinach z...

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 127
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: anetkacz

Podziękowania
Za okazane nam serce i pomoc w tworzeniu tej strony

1.GLABEK- ustawił nam stronę i przesłał program do grafiki.

2.DAMIAN P.- za chęci niesienia nam pomocy i linki do rejestracji

3. PATRYK (Spiker) - za darmowe opracowanie logo strony
4. PIN- za baner, nowe logo, maskoteczke ,zegarek, za całą obróbke graficzną naszej strony, za to że masz dla nas czas pomimo swoich obowiazków

Zobacz Temat
Strona Dla Rodzin Zastępczych | Dla kandydatów na rodziny zastepcze | Dla kandydatów na rodziny zastepcze
Autor Witam Was
margeri
Użytkownik

Miejscowość: radzyn podlaski
Data rejestracji: 21.06.11
Dodane dnia 27. wrzesień 2011 15:09
Mam prosbe-13czerwca zlozylismy wniosek do sadu o ustanowienie nas rodzina zastepcza dla wnuczki i o ograniczenie wladzy dla ziecia.Corka nasza a mama wnusi naszej zmarla tragicznie a tata malej od dawna sie nie interesuje swoja corka.Mala od urodzenia mieszka z nami i chcielibysmy by tak zostalo.Pani z opieki spolecznej podpowiedziala nam ta droge i pomogla napisac ten wniosek do sadu.Mala jest z nami caly czas.Jednak w sprawie dlugo nic sie nie dzialo.Dzis przyszlo pismo z sadu-wezwanie dla mnie i dla meza na przesluchanie w charakterze strony w sprawie wniosku naszego z udzialem taty malej o ograniczenie wladzy rodzicielskiej.I tu mam pytanie-Co to wezwanie oznacza?Czy to bedzie sprawa?Dlaczego jest tak sformuowane jakby chodzilo tylko o ograniczenie jemu wladzy?Co to oznacza dla wnuczki?A co bedzie jak ogranicza jemu te prawa a nic wiecej nie postanowia?Wogole nie rozumiem tego.Jesli ktos przechodzil taka droge i ma chwile to bardzo prosze o jakies informacje.Jak wlasciwie staje sie czlowiek prawnie rodzina zastepcza?ile to jest spraw w sadzie?Czytalam,ze CPR zajmuje sie pomoca w tworzeniu rodziny zastepczej nam Pani z opieki kazala czekac na sprawe w sadzie i nic nie robic wiecej,ale to czekanie jest okropne.nie chodzi mi o nic a jedynie o ustabilizowanie sytuacji wnuczki.Prosze jesli ktos wie to niech skrobnie cos na ten temat.Jaka droga dalej nas czeka?ile to potrwa orientacyjnie?Jak wyglada ta cala procedura?Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Witam Was
Nimfa
Użytkownik

Miejscowość: LIGOTA
Data rejestracji: 16.04.11
Dodane dnia 27. wrzesień 2011 16:29
Jeżeli we wniosku,który złożyliście w sądzie,wnioskowaliście o ustanowienie Was rodziną zastępczą dla wnuczki,to powinno skończyć się na tej jednej sprawie.Tak było w przypadku chłopczyka,który jest u nas.Z równoczesnym ograniczeniem praw ojca wnuczki.Myślę,że ta jedna sprawa.Chyba,że tatuś się odwoła.

Nimfa
perelka08
Użytkownik

Miejscowość: kujawsko-pomorskie
Data rejestracji: 18.09.10
Dodane dnia 27. wrzesień 2011 21:38
Witam,
ja także uważam, że będzie tylko jedna rozprawa - u nas tak było. Jeśli wnioskowali Państwo o rodzinę zastępczą dla wnuczki to będzie ograniczenie władz rodzicielskich. Jeśli chodzi o pomoc od Państwa to uważam, że powinni Państwo zwrócić się do najbliższego pcpr-u , mops-u lub ośrodka adopcyjno-opiekuńczego! U nas nawet rodziny zastępcze spokrewnione są objęte pomocą oraz szkoleniem!
Pozdrawiam i powodzenia!

"Rodziny zastępcze to zwykli ludzie, którzy na co dzień czynią niezwykłe rzeczy"
margeri
Użytkownik

Dodane dnia 28. wrzesień 2011 13:59
Dziekuje za odpowiedzi.Bardzo sie denerwuje tym wszystkim.Tak.Wnioskowalismy o utworzenie nas rodzina zastepcza dla wnuczki i o ograniczenie ojcu praw.Pani z Opieki spolecznej nam pisala ten wniosek i mowila,ze to ograniczenie musi byc by mozna bylo byc rodzina zastepcza.To pismo,ktore przyszlo jest tak sformuowane jakby chodzilo tylko o ograniczenie jemu wladzy i to mnie martwi.Takze i to ,ze nie ma tam slowa-sprawa a jest-przesluchanie jako strony.Dlatego nie wiem czy to sprawa czy nie.Wogole sie nie znam na tych nazwach i terminach sadowych.Pocieszajace jest to,co piszecie,ze na jednej sprawie powinno sie zakonczyc.W najblizszym GOPS znaja nasza sprawe i wlasnie z tamtad Pani nam to pisala.Tyle ze informacje jakie udziela sa skape mocno i rodza szereg watpliwosci.Kaze czekac i cieszyc sie ze mala jest z nami.Czekamy i cieszymy sie ,ze moze u nas czekac na dalszy rozwoj wydarzen,ale to czekanie jest straszne.A to sad ustanawia rodzine zastepcza?tak?Jak wyglada taka rozprawa?Z gory dziekuje za odpowiedz.A jak uwazacie...jest sens zmuszania ojca malej do kontaktow z nia?Jest jakis sposob na to by zrozumial i chcial miec kontakt z dzieckiem?U nas wyglada to tak,ze od ponad roku byl moze z piec razy.Wtedy,gdy mu sie przypomni to wpada bez zapowiedzi,pobawi sie z dzieckiem i obiecuje regularne wizyty no i tyle go widac...po kilku miesiacach znow pokarze sie ze dwie niedziele i potem miesiacami nic.A mala potem pyta o niego...To wszystko jest takie trudne...
dominika79
Użytkownik

Miejscowość: dolny sląsk
Data rejestracji: 04.06.10
Dodane dnia 28. wrzesień 2011 21:32
Rozmawiałam kiedys koleżanką. Rozeszła się z mężem. Ich syn miał wtedy 3 lata. Ona baaardzo nalegała na kontakty syna z męzem.. Róznie to bywało. Raz rzadziej, raz czesciej ( w zalezności od tego czy szanowny tatus był w nowym zwiazku czy nie..).. Po około 1,5 roku przestała wydzwaniac, prosić.. Tatus odezwał się sam po poł roku chcąc zabrac dziecko na zabawe Mikołajkową. Zgodziła się ( ze pusci Małego na zabawę za rok..) pod warunkiem uregulowania kontaktów.. to była ostatnia wizyta tatusia.. Dla niej skonczyło sie to depresją.
Pisze o tym bo mówiła mi ze psycholog z która rozmawiała powiedziała, że to był jej błąd. Ze nie powinna sama dąrzyć do tych kontaktów - nie powinna utrudniac, ale nic na siłę..bez nagabywania..

Elik
Użytkownik

Data rejestracji: 17.04.08
Dodane dnia 29. wrzesień 2011 08:41
Margeri, nie pomogę Ci wiele, bo sytuacja mojego dziecka była zupełnie inna, więc i sprawy w sądzie inne. Powiem Ci tylko tyle, że ja też nigdy nie rozumiałam sformułowań, które dostawałam na wezwaniach z sądu - były w cały świat. Po prostu szłam i wszystko wyjaśniało się na miejscu. Nie martw się na zapas.
Rodzinę zastępczą ustanawia oczywiście sąd. Te rozprawy, które ja przeżyłam, trwały zaledwie kilka minut. Byłam pytana o kontakty dziecka z rodzicami i o to, czy dam sobie radę z wychowaniem. I tyle. Dostałam orzeczenie o tym, że dziecko umieszcza się u mnie w RZ i... ze dwa razy musiałam prosić o poprawę błedów na orzeczeniu. No właśnie - sformułowaniami na wezwaniach nie przejmuj się, ale dopilnuj, żeby na orzeczeniu wszystko było dobrze napisane.
Pozdrawiam i powodzenia.
margeri
Użytkownik

Dodane dnia 29. wrzesień 2011 13:44
Latwiej troche by bylo gdyby czlowiek rozumial co ten sad wypisuje do niego,ale masz racje..na miejscu wszystko sie okaze a zamartwianie sie i tak niczego nie zmieni.Dwa miesiace jeszcze czekania bo na 23 listopad termin jest.Dziekuje.A i o tych orzeczeniach postaram sie pamietac.Oby i u nas gladko poszlo wszystko i oby zdrowia i madrosci nie zabraklo by mala dobrze wychowac.Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedz i pozdrawiam a dzieciaczki przytulam wirtualnie. Co do kontaktow taty malej to byl czas,ze zapraszalam np na urodziny malej.stawial dziesiec roznych warunkow ale zjawial sie dzien po bo towarzystwo mu nie odpowiadalo na urodzinach.i ok jego prawo. potem przestalam pytac czy znajdzie czas i wogole przestalam sie odzywac.mieszka 10km od nas.ma auto,ale widac nie ma czasu.dobrze zes napisala to dominika bo mialam zamiar dzwonic do niego i zas prosic by sie pokazal.wydawalo mi sie,ze skoro nie ma mamy to bodaj niechby ojca mialo dziecko i wogole kontakt z rodzina ojca.Druga babcia dwa dni po pogrzebie byla i plakala nad sierota rzewnymi lzami i obiecywala czeste wizyty...minelo cztery miesiace od tamtego dnia i ani babci,ani zapytania o wnuczke..nic.Ja juz glupia jestem z tym wszystkim.Wiem,ze kazde Wasze dziecko ma jeszcze gorsza historie za soba i ze nasza mala jest w dosc luksusowej sytuacji mimo wszystko bo przynajmiej jest od urodzenia wsrod tych samych osob i w tym samym domu,ale boli to wsztstko i tak.Oj rozmalowalam sie za bardzo. Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam Was wszystkich.
Elik
Użytkownik

Dodane dnia 29. wrzesień 2011 15:18
Margeri, jeszcze jedno - dobrze by było, gdybyś w sądzie dowiedziała się, czy byłaby taka możliwość, żebyś dostała opiekę prawną nad dzieckiem. Generalnie jest tak, że jeśli rodzic ma tylko ograniczoną władzę rodzic., nie ma jej odebranej, to nie ustanawia się dla dziecka opiekuna prawnego. Jednak jeśli tata nie za bardzo ma ochotę na kontakty z dzieckiem, to może być to dla Ciebie kłopotliwe - bez jego zgody nie wyrobisz dziecku paszportu, możesz mieć problem ze specjalistycznym leczeniem (w szpitalu potrzebna jest zgoda rodzica na pozostawienie dziecka i wykonywanie zabiegów). Dlatego może dobrze by było, gdybyś starała się od razu o opiekę prawną nad dzieckiem. Przemyśl to. Może tata sam uzna, że nie chce mieć kłopotów i będzie mu na rękę takie rozwiązanie.
Edytowane przez Elik dnia 29. wrzesień 2011 15:19
margeri
Użytkownik

Dodane dnia 24. listopad 2011 14:36
Elik i wszystkie moje kochane duszki-wczoraj byla sprawa. sad ustanowil nas rodzina dla malej.troche spokoju odzyskalam juz dzieki temu...pol roku czekalismy na to..w niepewnosci i targani roznymi emocjami.tata malej nie pojawil sie na sprawie.pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.dziekuje ogromnie za wsparcie,ktore tu znalazlam.kochani jestescie.
Elik
Użytkownik

Dodane dnia 24. listopad 2011 17:24
Gratuluję! I życzę wielu radości z wychowywania wnuczki.
Skocz do Forum:

Na dobre dni

Statystyki

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zasady rejestracji na stronie
Ważne dla kandydatów. Od jakiegoś czasu jesteśmy zawalani spamem, usuwam konta jak leci i dlatego: 1) Chcesz się zarejestrować wypełniasz formularz rejestracyjny 2) Podajesz dane wymagane w tym miejscowość potem po rejestracji możesz ją usunąć edytując profil 3) Piszesz do mnie na meila: rodzinazastepcza.vgh@wp.pl, że zgłosiłeś chęć bycia tu razem z nami. Piszesz kilka zdań o sobie, które zostają między mną a Tobą. Muszę wiedzieć że jesteś faktycznie żyjącą osobą a nie bootem;) Nie podobają się zasady, nie rejestruj się -zaoszczędź mój czas.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

MatkaZastepcza
20/08/2014 22:13
Czy ktoś tu w ogóle przebywa ?

alebazi
29/12/2013 21:10
Cieplych dni,zrozumienia dla swojej roli w zyciu i pewnosci siebie tego Wam i sobie zycze!

monia6
03/11/2013 18:30
... ale jeśli RZ to z województwa śląskiego lub okolic, bo MOPR robi problemy dlaszym..

monia6
31/10/2013 17:16
Nadal szukamy rodziny adopcyjnej zastępczej dla dwójki dzieci 7 i 9 lat. Odwagi!

glabek94 i jego spojrzenie na świat
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-20052055313 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie